Έκθεση Φωτογραφίας: “Μια εικόνα, χιλιάδες μαθητές”

Lovepik com 611647535 Hand holding yellow announcement speaker thousand original eleme
ekthesi foto

17 σχολεία των Δωδεκανήσων ενώνουν τις δυνάμεις τους για τη Διάδοση των Φυσικών Επιστημών και το αποτέλεσμα θα εκτεθεί στη Νέα Πτέρυγα του Νεστορίδειου Μελάθρου!

Ο Σύλλογος Διάδοσης Φυσικών Επιστημών (Συ.Δι.Φ.Ε.) σε συνεργασία με τη Λέσχη Ερασιτεχνών Φωτογράφων Ρόδου (C.Ro.P), τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δωδεκανήσου, την Περιφερειακή Διεύθυνση Εκπαίδευσης Νοτίου Αιγαίου και τη Διεύθυνση Παιδείας, Πολιτισμού & Αθλητισμού, Τμήμα Παιδείας & Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Ρόδου, συνδιοργανώνουν έκθεση μαθητικής φωτογραφίας με τίτλο:

“Μια εικόνα, χιλιάδες μαθητές»

Τα εγκαίνια της έκθεσης θα πραγματοποιηθούν το Σάββατο 18 Μαΐου 2024 και ώρα 18:00 στη Νέα Πτέρυγα του Νεστορίδειου Μελάθρου, οδός Ι &Π Νεστορίδη (τμήμα οδού Κω).

Κεντρικός ομιλητής της εκδήλωσης θα είναι ο Φωτογράφος κι Εκπαιδευτής της Φωτογραφικής Ομάδας Ιδρύματος Σταματίου, Φ.Ο.Σ, Makos Tsimettas

Συ.Δι.Φ.Ε., C.Ro.P.

Θα εκτεθούν φωτογραφίες πειραμάτων Φυσικής, Χημείας, Βιολογίας και Γεωλογίας από τα ακόλουθα σχολεία:

• Γυμνάσιο Ζηπαρίου Κω
  • Γυμνάσιο Κρεμαστής